Song of song

Aktualności Festiwalu song of songs

Artyści Song of Songs 2017 

 

2Tm2,3 (zastępcza nazwa potoczna: Tymoteusz) – polski zespół muzyczny, grający muzykę rockową z przesłaniem chrześcijańskim (współczesną muzykę chrześcijańską, CCM). Teksty zespołu w większości zostały zaczerpnięte z Biblii.

Nazwa zespołu pochodzi od fragmentu Biblii i stanowi oznaczenie 3 wersu z 2 rozdziału drugiego listu św. Pawła do Tymoteusza („Bierz udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa”).

Zespół powstał w 1996 roku, w wyniku spotkania się muzyków polskiej sceny alternatywnej (Acid Drinkers, Flapjack, Armia, Houk), którzy odkryli w swoim życiu wartości chrześcijańskie. Teksty swoich utworów oparli właściwie wyłącznie na Biblii (sporadycznie też na tekstach Ojców Kościoła), wplatając często strofy w języku hebrajskim i aramejskim. W 1998 roku zespół zaangażował się w działalność antyrasistowską, a ich utwór znalazł się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej[1]. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Od początku istnienia zespół jako supergrupa złożona z muzyków wykonujących w macierzystych grupach różne style muzyczne, tworzy w szerokim zakresie stylistycznym – od muzyki metalowej, przez hardcore punk, po reggae, folk rock, a nawet folk i elementy elektroniczne. Łagodniejsze brzmieniowo odmiany słychać szczególnie na koncertach akustycznych, często odbywających się w kościołach lub przykościelnych salkach. Płyta Pascha 2000 Tour składa się z elektronicznych remiksów poprzednio wydanych utworów. Z drugiej strony album 888 utrzymany w całości w konwencji hard rockowo-punkowej, pokazał, iż grupa nie zerwała z ostrzejszym brzmieniem. Kolejna płyta studyjna, dementi, jest utrzymana w stylistyce folkowej, bliskiej muzyce akustycznej.


Obecny skład zespołu

ANASTASSIS

Oni grają tak, jakby świat zaraz miał się skończyć. Jakby to był ich ostatni koncert. Dają z siebie wszystko, to niesamowite” – Bolek Pawica  znany reżyser TVP, twórca wielu znakomitych teledysków oraz programów w Telewizji Polskiej S.A.

Dolnośląski, (legnicki) zespół, to po prostu energia i profesjonalne brzmienie mocnej muzyki. Ponad 500 koncertów zagranych w całej Polsce i za granicą jest najlepszą wizytówką zespołu.

Bardzo ważnym wydarzeniem w działalności zespołu staje się związanie z festiwalem Song of Songs w Toruniu. To tutaj Zespół zostaje doceniony za brzmienie i całokształt, podejmując współpracę z SOS MUSIC a później z Sony Music, w wyniku czego powstaje pierwsza płyta „anastasis”.

Zespół szybko się rozwija i już rok później wydaje singiel „Chce tak jak On”. W 2006 roku wychodzi drugi long play „Jutro”. Tym razem utwory wzbogacone są o warstwę elektroniki i instrumentów klawiszowych. Zespół nagrywa pierwszy klip do utworu „Płaszcz”, gra koncerty i promuje swój krążek w mediach (MTV Polska, VIVA, TVP1, TVP2, PR3, PR 1 oraz w wielu lokalnych rozgłośniach radiowych).

Zespół przyjmuje zaproszenia od organizatorów imprez lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Dyskografia i Media:

2003 – singel:„srebrny kurz”

2004 – long play: „anastasis”

2005 – maxi singel: “Chcę tak jak On”

2006 – long play: „Jutro” oraz teledysk „Płaszcz”

2009 – maxi singiel „ X lat”

2014 – long play: „Anastasis 2014”

Najważniejsze koncerty:

Telewizja Polska PR1,PR2: http://www.tvp.pl/

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy : http://www.wosp.org.pl/

Song Of Songs Festival: http://www.sosmusic.pl

Slot Art. Festival: http://slot.art.pl/pl/

Jesus Freaks Festival: http://jesusfreaks.com/

Video: https://www.youtube.com/channel/UCAFXAQCPxEKQWtNANGrpMFA

Skład zespołu:
Waldemar Bolesta – Vocal

Daniel Jarzebak – gitara

Tomek Terlega – bass, vocal

Mateusz Radomski – ocal

Jerzy Rymarczuk – gitara

David Wojciechowski – drums

EXODUSGramy inspirującą ludzi muzykę uwielbienia dla Boga oraz tworzymy nowoczesną muzykę dla dzieci i rodzin. Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i chęć służenia Bogu i ludziom. Jesteśmy częścią Fundacji Proem – chrześcijańskiej misji, działającej w Polsce od ponad 25 lat, której celem jest dotarcie z ewangelią do każdego człowieka.

Fisheclectic to solowy projekt małżeństwa artystów Joanny Kupczyńskiej (liderki zespołu uwielbienia MU 24/7, autorki tekstów i kompozytorki) i Łukasza Kupczyńskiego (autora tekstów, kompozytora, multiinstrumentalisty, producenta muzycznego, muzyka grającego wcześniej z takimi zespołami jak TGD, Mate.O Akustyczny, Traktor , El Shaddai).

Zanim muzycy stworzyli swój małżeński projekt, nagrali dwie autorskie płyty uwielbienia: „Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił” oraz „W noc i w dzień ” z zespołem MU 24/7. [dla osoby czytającej EM- U 24 na 7] (Skrót zespołu oznacza Modlitwę i Uwielbienie 24 godziny na dobę i wyraża pragnienie muzyków, aby nieustannie żyć w bliskości i dla chwały Boga)

Zespół Fisheclectic zadebiutował jako duet w roku 2012 płytą „Wejdź”, tematycznie inspirowaną Pieśnią nad Pieśniami, opowiadającą historię żarliwej miłości Oblubieńca i Oblubienicy.

Wkrótce do zespołu dołączył gitarzysta, wokalista i również lider uwielbienia – Michał Dziuba.

W roku 2015 pojawiła się ich kolejna płyta – Biorę Ciebie, na której znalazły się między innymi utwory: Chcę widzieć Cię i Ucisz się.

Jak sama nazwa wskazuje, zespół tworzy muzykę eklektyczną różnorodną, wymykającą się typowym ramom stylistycznym, na pograniczu art pop i soul, łącząc elektronikę z akustyką.

Aktualnie muzycy kończą pracę nad materiałem do swojej trzeciej płyty.

Podczas koncertu wystąpią:

Joanna Kupczyńska – śpiew, instrumenty klawiszowe

Łukasz Kupczyński – Śpiew, skrzypce elektryczne, mandolina, gitara basowa, kontrabas, instrumenty klawiszowe,

Michał Dziuba – śpiew, gitara elektryczna, gitara akustyczna

JAFIA 

Jafia to ikona polskiej sceny reggae. Grupa powstała w Pile w 1994 roku. Do 2014 roku zespół funkcjonował pod nazwą Jafia Namuel a potem skrócił ją do słowa „Jafia”. Jego debiutancki album „Roots & Culture” ukazał się w 1996 roku i był silnie zainspirowanym oryginalnym brzmieniem jamajskiego roots reggae. Płyta okazała się sporym sukcesem. Krytycy podziwiali nie tylko rasowe brzmienie zespołu ale przede wszystkim znakomity, „czarny” głos wokalisty – Dawida Portasza. Szeroką popularność zdobył utwór „Pozytywne Myślenie”, który stał się hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 2009 roku ukazała się druga płyta zespołu, zatytułowana „In Time” nagraną z gościnnym udziałem saksofonisty, Mateusza Pospieszalskiego. „In Time” to album nastrojowy i refleksyjny. Znalazł się na nim m.in. utwór „Myśli Swoje”, który głęboko zapadł w serca słuchaczy i został wybrany 8 piosenką w rankingu 100 najlepszych piosenek polskiego reggae.

W 2012 roku ukazała się, doskonale przyjęta przez recenzentów płyta „One Love Train” – album z koncertu w radiowej Trójce poświęconego twórczości Boba Marleya. Na płycie obok czterech utworów Marleya znalazły się nowe kompozycje Jafii Namuel. „Zarejestrowany w radiowej Trójce występ, to jedna z najwspanialszych kart polskiej muzyki na żywo” – pisała Interia.pl

Najnowszy album „Ka Ra Va Na” ukazał się w 2015 roku, już pod skróconą nazwą – Jafia. Produkcją muzyczną nagrań zajął się utytułowany i niezwykle wszechstronny Marcin Pospieszalski. Na płycie gościnnie zaśpiewała Kayah oraz amerykańskie wokalistki gospel a na organach Hammonda zagrał Wojciech Karolak. Muzycznie album łączy stare z nowym. Jafia sięga do źródeł muzyki reggae, czyli do lat 60, ery soulu, funku, rhythm and bluesa i poprzez kolaż z nowoczesną muzyką świata tworzy nową muzyczną jakość. Płyta została wyróżniona nominacją do Fryderyka 2016 w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni.


Skład zespołu:

Dawid Portasz – wokal, gitara

Tomasz Koźlarek – bas

Mirosław Chojnacki – perkusja

Jan Gembala – instrumenty klawiszowe, programowanie

Rafał Czajkowski – gitara

Gość specjalny:

Dorrey Lin Lyles – wokal, chórki

Oficjalna strona zespołu: www.jafiamusic.com

Fanpage na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/jafiamusic/

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism „Metal Hammer” i „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody „Fryderyk” za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana „Robaki”, szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status „złotej płyty”. Drugi krążek promują teledyski do utworów „Hymn” i „Wilki dwa”, ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.

Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również „złotego bączka”- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi „Teraz Rock” i „Metal Hammer”.

Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 almbum zepsołu pod tytułem „A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak 3uraki”.

W czerwcu 2015 roku zespół wydał 3 utworową „EPkę”. 1 kwietnia 2016 “światło dzienne” ujrzy 4 album zespołu „MYWASWYNAS”.

Skład :

Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja, głos

Krzysztof „Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, głos
Przemysław „
Hans” Frencel – głos

Robert „Litza” Friedrich – głos, gitara

Robert „Drężmak” Drężek – gitara, głos

Oficjalna strona zespołu
http://luxtorpeda.net/

www.facebook.com/LUXTORPEDA

20 lat MALEO REGGAE ROCKERS

Specjalny koncert z okazji XX-lecia MALEO REGGAE ROCKERS z największymi przebojami zespołu. Przez 20 lat zespół wydał 15 płyt, gościł na największych festiwalach w Polsce i na świecie grając grubo ponad 1000 koncertów.

Liderem grupy jest Dariusz Malejonek, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polskich muzyków, niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury, a także działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym. Przez ponad 30 lat koncertował i współpracował z licznymi artystami. Członek legendarnych zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm 2,3, Arka Noego. Urodzony buntownik o niepodrabialnej charyzmie i zawsze na przekór systemowi. Od dziecka szukał wolności i znajdował ją w muzyce poprzez różnogatunkowe brzmienia. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.

Maleo Reggae Rockers to jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych zespołów reggae w Polsce z ikoną polskiego reggae Darkiem Malejonkiem na czele. MRR jest w świetnej formie od lat, czego dowodem są regularnie wydawane płyty cieszące się dużym powodzeniem i zbierające świetne recenzje. W kategorii płyta roku nominacje otrzymały „Rzeka Dzieciństwa” i „Wake Up” do nagrody „Fryderyki” oraz „Addis Abeba” do nagrody „Superjedynki”. Zespół regularnie koncertuje od początku swojego istnienia mając na koncie już grubo ponad 1000 koncertów i występy na największych festiwalach w Polsce i na Świecie. Koncerty MRR to czas wyjątkowo gorący, wypełniony pozytywnymi emocjami oraz przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku.

Dyskografia zespołu:

6 płyt studyjnych: Za-Zu-Zi – Reggamova – Addis Abeba – Rzeka Dzieciństwa – Revolution – Wake Up

3 płyty koncertowe: Maleo Reggae Rockers & Michael Black Live 2002 – Maleo Reggae Rockers z Przystanku Woodstock 2003 DVD – Maleo Reggae Rockers & Goście z Przystanku Woodstock 2010

6 płyt projektów tematycznych z udziałem innych artystów

Łącznie 15 krążków z gościnnym udziałem wielu wspaniałych Artystów!

Michał Rassek – młody songwriter i gitarzysta z Poznania. Muzycznie łączy gitarowego rocka z nastrojowym przekazem gitary akustycznej, utrzymując całość swojej twórczości w tematyce gospel. Debiutancka płyta „Nie musisz się już bać” wydana na początku 2015 roku została bardzo ciepło przyjęta, a w następnym roku zespół wygrał konkurs Debiuty 2016 i otrzymał tytuł „Odkrycia roku Muzyki Chrześcijańskiej w Polsce” magazynu CCM.pl. O sobie mówi – „Moja muzyka to owoc mojej przyjaźni z Panem Bogiem. Piszę o tym, co z Nim przeżywam. Wierzę, że przez teksty i muzykę o prawdziwym Bogu, ludzie moją prawdziwie Go spotkać”.


SIEWCY TO modlitwa, energia, muzyka śpiew i taniec!

Po VI Światowym dniu Młodzieży w Częstochowie, jako naturalna kontynuacja entuzjazmu młodych, w 1997 roku narodziły się coroczne Spotkania Lednica 2000. Przed spotkaniem w Roku Jubileuszowym 2000 padł pomysł ożywienia wspólnej lednickiej modlitwy i kontemplacji  radosnym śpiewem i tańcem. I tak się stało. W Sanktuarium Matki Niezawodnej Nadziei na Jamnej spotkali się Piotr „Żarówa” Ziemowski, grający na VI ŚDM w Częstochowie i Marcin Pokusa – góral i muzyk z żywiecczyzny. Piotr zaproponował Marcinowi wspólne granie na Lednicy i tak powstały pierwsze utwory: „Tańcem chwalmy Go!”, „Błogosławcie Pana” i „Słuchaj Izraelu”.

Od 2000 roku Siewcy służą Spotkaniom Lednickim komponując muzykę i modląc się nią wraz z uczestnikami. Do zespołu dołączają wciąż nowi muzycy, aby dzielić radość wiary na koncertach w małych i większych miastach w Polsce. Zagrali już ponad 500 koncertów. Kiedy policzyliśmy przejechane kilometry, okazało się, że Siewcy Lednicy już 5 razy okrążyli Kulę Ziemską!  Grali św. Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali specjalny hymn „Nie lękajcie się”. Przed kanonizacją św. Jana Pawła II razem z tysiącami polskich pielgrzymów czuwali na Piazza Navona w Rzymie. Są obecni także na Spotkaniach Lednickie na całym świecie: w Chicago, Kolonii oraz Londynie. W 2016 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie grali na przywitanie papieża Franciszka na krakowskich Błoniach, w trakcie wszystkich prewydarzeń oraz na zakończenie Mszy Posłania na Campus Misericordiae animując radosną modlitwę i taniec dla ponad 2 milionów młodych z całego świata.

Inspiracją dla siewcowej muzyki i tekstów są Pismo Święte oraz słowa św. Jana Pawła II, duchowego opiekuna Spotkań Lednickich. Tak powstawały utwory: „Tak, tak, Panie”, „Ojciec”, „Nasze oczekiwanie” i wiele innych. Siewcy są również autorami Litanii do św. Jana Pawła II, melodii Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Pieśni Pielgrzyma na ŚDM 2016 w Krakowie „Jezu, ufam Tobie!”. Zespół wydał dotąd 5 płyt: „Wybierz Chrystusa (2001)” , „Tańcem chwalmy Go!” (2004), „Koronka do Bożego Miłosierdzia” (2004), „Nie lękajcie się” (2008) oraz „Nasze oczekiwanie (2015).

W listopadzie 2016 roku zostali uhonorowani nagrodą Feniksa, przyznawaną przez Fundację Zakonu Kawalerów Maltańskich „Za ewangeliczny zasiew wyrażany muzyką, śpiewem i tańcem.”

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

W roku 1982 w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych powstał niemal stuosobowy ogólnopolski chór młodzieżowy. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, wręcz kontrowersyjnym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.

Przez lata zmieniał się skład i formuła zespołu, przez szeregi chóru przewinęło się prawie pół tysiąca osób. Formacja zyskała wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z repertuaru TGD korzysta wiele grup muzycznych, a „tegiedowe” psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.

Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i radiowe (PR „Trójka”). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.

Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia róznych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.

TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co „ubraną w dźwięki” modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny ale przede wszystkim Ewangelia czyli Dobra Nowina o Jezusie.

The Shepherds Band (Zespół Pasterze) to chrześcijański, ekumeniczny zespół założony w 2001 roku. Główne cele zespołu to modlitwa, chwalenie Pana oraz zjednoczenie palestyńskich chrześcijan w modlitwie, aby podkreślić palestyński głos oraz sztukę oraz aby utrzymać muzyczne dziedzictwo. Ponad dwa tysiące lat temu Bóg z pomocą pasterzy z Beit – Sahur rozprzestrzeniał dobrą nowinę narodzin jego Syna – naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Dziś dokładnie w tym samym miejscu co wtedy, Bóg cały czas za pomocą naszych głosów szerzy swoją miłość dla całego świata. Tak jak pierwsi pasterze The Shepherds Band szerzy Słowo Boże, chwali i sławi Jego imię, modląc się w wierze z całą społecznością. Od 2001 roku zespół rozwija się, zmienia się muzycznie, kształtue swoją tożsamość, zagrał wiele koncertów, stworzył pierwszy album oraz otworzył studio muzyczne..

 

Switch to our mobile site